VIDEO/ Mini-Barcelona në fushë, Messi me shokë mposhten nga Dallasi në SHBA

Lionel Messi në aksion

SHBA - Dallas mposhtën 1-0 Inter Miamin në një test miqësor të zhvilluar mëngjesin e sotëm me orën shqiptare. Lionel Messi me shokë nuk e kanë nisur si duhut këtë fazë përgatitore, pasi në dy ndeshje kanë një barazim dhe një humbje.

Dueli në "Cotton Arena" u zhbllokua shpejt. Ishte Ferreira që në minutën e tretë shënoi për Dallasin, kjo pas një topi të humbur nga Inter Miami në mesin e fushës.

Edhe pse me Albën, Busquets, Suarez dhe Messin në fushë, "mini-Barcelona" me qendër në Florida nuk ia doli të gjejë golin. Messi, Busquets dhe Suerez luajtën 64 minuta, me Tata Martinon që vendoi t'i largonte nga fusha në këtë duel miqësor.

Ora 10:40
E ndalën milimetrat, Lionel Messi tentoi mrekullinë nga goditja e këndit (VIDEO)

Inter Miami u mposht 1-0 në udhëtim nga Dallas, kjo në një test miqësor. Në këtë sfidë në fushë ishte edhe Lionel Messi, me ish-yjet e Barçës. Jordi Alba, Busquets apo edhe Suerez tanimë janë pjesë e Inter Miamit. Gjatë ndeshjes, Messi tentoi një mrekulli nga goditja e këndit. Ishte përqëndrimi i portierit Paes që e largoi topin nga vija fatale.

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Gazetari Dema: Elbasani kryeson për shpërndarje droge, risi ajo me postë nga SHBA! Softa: Lëndët narkotike vijnë përmes linjave të transportit nga Kosova